Restoran ve Cafe Menü Tasarımı Nasıl Doğru Yapılır?

Restoran ve Cafe Menü Tasarımı Neden Önemlidir ve Nasıl Doğru Yapılır?

İyi bir restoran ve café menü tasarımı, herhangi bir restoranın pazarlama planının anahtarıdır. Bir menü tasarladığınızda işletmenin kişiliğini ifade etmeli, genel operasyonlarınıza odaklanmalı, kazancı teşvik etmeli, bütçenizi oluşturmalı ve markanızı müşterinizin zihninde taze tutmalıdır.

Bir menü tasarlarken hedefleriniz ne olmalı?

Tam olarak hangi işletme olduğunuzu yansıtan ve verdiğiniz hizmeti birebir temsil eden promosyon araçlarıdır menüler. Servis elemanı bir kez menüyü müşterinin önüne koyup tekrar masaya dönmek üzere gittikten sonra geçen zaman çok önemlidir. Menüyü inceleyen müşteri, sadece yemekleri veya içecekleri değil, aynı zamanda firma logonuzu ve bilgilerinizi de görür. Görsel olarak etkili bir menu, akılda kalıcı olur.

Bir menü tasarlamadan önce hangi adımları atmalıyım?

Yaratıcılık önemli olsa da, yeterli araştırma yapılmadan uygun sonuçlar elde edilemez. Doğru menünün tasarlanması durumunda bu, çeşitli kaynaklardan veri toplanması anlamına gelir. Öncelikle restoranınızın potansiyel müşteri profilini iyice belirleyin. Ardından rakiplerinize bakın: Web sitelerini, menülerini ve pazarlama çabalarını inceleyin ve onlarla nasıl başarılı bir şekilde rekabet edebileceğinizi görmeye çalışın.

Tipik bir restoran ve café işletmesinin müşterisi yüzde sekseni genellikle o bölgeye arabayla 10 dakikalık mesafede yaşayan sakinlerden gelir. Bunu bilerek, kendinize şunları sorun:

  • Restoran menüm bölgedeki diğerlerinin sunmadığı şeyleri neler sunabilir?
  • Fiyatlandırmamız uygun mu?
  • Menüm onlarınkinden daha fazla çeşitlilik sunuyor mu?

Bu faktörleri belirlemek, restoranınız ve cafeniz için bir menü bastırttığınızda size rehberlik edecektir.

Bir menüyü nasıl tasarlamalıyım?

Bazı işyerlerinde işe yarayan şey diğerlerinde başarısız olur. Ancak, daha önce de belirtildiği gibi, menünüz restoranınızın kişiliğinin bir ifadesi olmalıdır. Bunu tasarlarken, imajınızı ve hedeflerinizi en iyi nasıl temsil edeceğini düşünün. Bir restoranın şıklık veya sadelik izlenimini geliştirmek için küçük, düz bir metin menüsü kullanılabilir. Kalın, gösterişli, görüntü yoğun bir menü bir konumun festival tarafını vurgulayabilir. Restoranınızın kişiliğini belirledikten sonra, menünüzün görünümünü buna uyacak şekilde kolayca oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Menüdeki öğeleri nasıl ayarlamalıyım?

Bir menü tasarladığınızda öğeleri sırasıyla mezeler, salatalar ve çorbalar, ardından ana yemekler, sonra tatlılarve içecekler ile sıralı olarak düzenleyin. Yıldız öğelerini diğerlerinden daha fazla görsel yetenek içeren sayfalara yerleştirin ve daha fazla dikkat çekmek için özellikli öğelerin etrafına işaretler veya fotoğraflar koyun.

Restoran menü tasarımında bazı yaygın hatalar nelerdir?

Bir menüyü tasarladığınızda sık karşılaşılan hatalar şunlardır: Kolay okunamayacak kadar küçük menü baskısı; kolayca işlenemeyecek kadar büyük menüler; İngilizce olmayan kelimeler veya kelime öbekleri için İngilizce çevirileri olmayan menüler; fotoğraflarına benzemeyen mezeler; genel küçük resim; marka ve menünün yanlış hizalanması.

Menüyü fiyatlandırırken de, rakiplerinizden az da olsa biraz daha düşük bir fiyat tutabilirsiniz.

İstematbaa.com’ da PVC kaplamalı menüler, taşlamalı menüler, vidalı menüler gibi birçok menü çeşidini sizler için hazırlamaktan mutluluk duyarız. Detaylar için whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

,

Cafe Restoran Temassız QR Menü

,

Cafe Restoran Temassız QR Menü

0 out of 5 (0)
imgİşte MatbaaOnlineWhatsapp’tan teklif al!

Covid-19 Salgını nedeniyle bir süredir kapalı olan cafe ve restoranlar 1 Haziran 2020 tarihinde açılıyor. Salgın tamamen son bulmadığından dolayı bir takım önlemler hala alınmaya devam ediyor. İşte Matbaa olarak cafe ve restoran işletmelerine yönelik QR MENÜ üretiyoruz. QR Menü sayesinde müşterileriniz kendi telefonları ile masada bulunan QR kodu okutarak yiyecek ve içecek menülerinize ulaşabilir. Hiçbir şekilde temas olmadan kullanılan bu hizmet yaşadığımız bu zor günlerde salgından korunmak adına çalışanlarınız ve müşterilerinizin sağlığı açısından hayli etkili bir çözüm olacaktır.

SKU: n/a
Devamını oku

Deri Vidalı Menü

Deri Vidalı Menü

0 out of 5 (0)
imgİşte MatbaaOnlineWhatsapp’tan teklif al!

Deri vidalı menü suni derinin mukavva üzerine sıvanarak üretilir. Deri kapak ve iç sayfalar soldan vida yardımı ile tutturulur. Kullanım ömrü çok uzun olan deri vidalı menü, cafe ve restoranların çok tercih ettiği bir menü çeşididir. Deri vidalı menüler istenilen boyutlarda, lazer kazıma baskı yöntemi ile üretilir.

SKU: n/a
Whatsapp’tan Teklif Al!

Vidalı Menü

Vidalı Menü

0 out of 5 (0)
imgİşte MatbaaOnlineWhatsapp’tan teklif al!

Vidalı menü genellikle sert kapak olarak üretilir. Mukavva sıvama kapak ve iç sayfalar soldan vida yardımı ile tutturulur. Kullanım ömrü çok uzun olan vidalı menü, cafe ve restoranların çok tercih ettiği bir menü çeşididir. Vidalı menüler istenilen boyutlarda, mat – parlak selofan, lak, kabartma gibi uygulamalar ile de üretilebilir.

SKU: n/a
Whatsapp’tan Teklif Al!

Spiralli Menü

Spiralli Menü

0 out of 5 (0)
imgİşte MatbaaOnlineWhatsapp’tan teklif al!

Spiralli menü cafe ve restoranlar menüleri arasında en çok tercih edilenlerden biridir. Kolay kullanımı nedeniyle spiral menü müşterilere rahatlık sağlar. Spiralli menü de kapak için de opsiyonlar mevcuttur. Mukavva sert kapak ve karton kapak seçenekleri ile sizlere sunulan spiralli menüde lak, kabartma lak, selofan gibi opsiyonlar da mevcuttur.

SKU: n/a
Whatsapp’tan Teklif Al!

Mukavva Menü

Mukavva Menü

0 out of 5 (0)
imgİşte MatbaaOnlineWhatsapp’tan teklif al!

Mukavva menü, kağıda yapılan baskının tutkal yardımı ile 2 mm mukavvaya sıvanması ile elde edilen menü çeşitidir. Mukavva menüler diğer menülere göre daha dayanıklı ve sağlamdır. Mukavva menü ürünü için ücretsiz tasarım desteğimiz mevcuttur. Mukavva menü genelde cafelerde kullanılır. Restoranlarda kullanıma da uygundur.

SKU: n/a
Seçenekler

Bir yanıt yazın

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.