Broşür ve El İlanı Arasındaki Farklar

Kartvizit ve kırtasiye ürünlerinin yanında, El ilanları ve Broşürler en popüler basılı parçalardan ikisidir. Broşür ve el ilanı arasındaki fark, bazı kişiler için çok açık değildir. İkisinin arasındaki fark, kısmen fiziksel özellikleri amaçları ile tanımlanabilir.

El ilanı nedir?

El ilanı genellikle bir olaya, hizmete, ürüne veya fikre dikkat çekmek için kullanılan tek, katlanmamış bir basılı sayfadır. Bir el ilanı genellikle hızlı bir şekilde iletilebilen çok basit bir mesaj içerir. El ilanları, kullanımı kolay herhangi bir boyutta oluşturulabilir. Ayrıca, yazılar çoğunlukla kağıdın bir yüzündedir, ancak broşürlerin her iki yüzüne de yazdırılamayacağını belirten bir kural yoktur.

Müşteriler veya insanların bir ticaret fuarında veya diğer popüler mekanlarda toplanabileceği veya geçebileceği yerlerde genellikle elle dağıtılırlar. El ilanları herhangi bir mürekkep renginde basılabilir, ancak tam renkli baskı en popüler olanıdır, çünkü el ilanının amacı farkedilmek ve okunmaktır.

El ilanı genellikle bir açılış veya özel bir promosyon gibi bir kerelik bir etkinliği duyurmak için kullanılan nispeten kısa bir ömre sahiptir. Bu nedenle, el ilanları için kullanılan kağıdın mutlaka ağır kağıt olması gerekmez.

Broşür nedir?

Broşür, el ilanına benzer özelliklere sahip olabilir, ancak bir broşürün neredeyse her zaman her iki yüzüne de baskı yapılır. Broşürler çeşitli standart veya özel boyutlarda sunulmaktadır. Bir broşürün sayfaları genellikle daha ağır bir kağıda sahiptir. Kullanma amacına uygun olarak, el ilanından daha kaliteli bir kağıda veya suya dayanıklı malzeme kullanılarak basılır.

Broşürler genellikle el ilanları kadar serbestçe dağıtılmaz. Bunun nedeni, bir broşüre genellikle bir broşürden daha fazla para yatırılmasıdır. El ilanının aksine birden fazla kez de kullanılabilir.

Broşürler ve el ilanları farklı özelliklere sahiptir, ancak her ikisi de herhangi bir işletme veya kuruluş tarafından kullanılabilecek önemli pazarlama araçlarıdır.

istematbaa

  • A5 Broşür (el ilanı) ve
  • Kapı askı broşür çeşitlerinde broşür basımı yapmaktadır.

A5 Broşür; 125 gr parlak kuşe veya  150 gr parlak kuşe kağıda basılmaktadır. Detaylar ve fiyat bilgisi için whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.