Reklamcılık Sektörünün Güçlü Pazarlama Araçları-Paket Servis Kutuları

Geçtiğimiz yıllarda take-away ambalaj çok popüler oldu ve basit, karton paket servis kutularından kült bir nesneye dönüştü. Pizza kutuları, hamburger kutuları ve alandaki diğer markaların paket servis kutuları, akılda kalıcılıkları ile adeta bir promosyon bombası görevini üstlendiler.  İnsanların sürekli daha yoğun olduğu ve her zaman acele ettiği bu hızlı dünyada yemek siparişi yaygın bir uygulama haline geldi: eve götürülen veya sipariş edilen yiyecekler meşgul metropol insanına zamandan tasarruf ettirdikleri için gittikçe yaygınlaşıyor.

Günümüzde hızlı yiyecekler ve paket servis restoranları kentsel alanlarda neredeyse her yerdedir. Yıllardan beri dışarıdan yemek siparişi vardı. Ancak son yıllarda, belki de reklam dünyasındaki gücü farkedildikçe gelişti ve adeta paketler içindeki yemeklerle yarışır hale geldi.  Paket servislerin yayılması, insanların yeme alışkanlıklarını da değiştirdi ve rekabeti artırdı, bu nedenle paket ambalajın iletişim gücü artık tam olarak kullanılması gereken stratejik bir pazarlama rolü oynuyor.

Her şeyden önce, paket servisi kutuları gıda tazeliğini garanti etmeli ve korumalıdır ve taşınması kolay olmalıdır. Kullanıcı dostu servis paketleri oluşturmak için uygun bir yapısal tasarım ve hassas ergonomik ve fonksiyonel çalışmalar gereklidir. Paketleme ürünleri için ambalaj tasarımının sınırsızlığı, yemekleri tutmak, taşımak ve tüketmek için kullanılan çoklu kullanım paket kutularına farklı bir boyut kazandırdı.

Bu paketlerin ayrıca önemli bir ticari ve iletişimsel işlevi vardır: güçlü bir pazarlama aracıdır. Eylem alanları satış noktasından başlar ve müşteri yolculuğu sırasında devam eder. Bunun anlamı ne? Ücretsiz reklam! Özel ambalajınız uygun şekilde tasarlanmışsa, yol boyunca yeni potansiyel müşterileri eğlendirebilir ve çekebilirler. Paket servis kutuları, gerçek sözcüsü olan müşteriler için verimli ve güvenilir bir tanıtım aracıdır!

Ambalaj tasarımı, özelleştirme ve açık ve verimli bir şirket mesajının tanımı, markanızın başarısını garanti eden hem kullanışlı hem de güzel kutular ve güçlü ve rekabetçi bir kurumsal kimlik oluşturmak için kaçınılmaz unsurlardır.

istematbaa.com olarak kolleksiyonumuzdaki paket servis kutusu seçenekleri:

  • Baklava kutusu
  • Makaron kutusu
  • Pişmaniye kutusu
  • Kandil simidi kutusu
  • Kuru parta kutusu
  • Pasta kutusu
  • Lokum kutusu
  • Hamburger kutusu
  • Pizza kutusu,

Bir yanıt yazın

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.