Dergi Basımı ve Dergi Çeşitleri

dergi-basimi

Dergi Basımı Ve Dergi Çeşitleri

Dergiler okuyucunun önem verdiği konular hakkında makaleler, resimler, yorumlar ve yararlı bakış açıları sunar. Hemen hemen her ilgi alanına hitap eden dergi vardır. Hobiler, bahçe, kadın, erkek, çocuk, film gibi sayısız konuda dergi baskısı yapılır. Dergiler en yaygın olarak haftalık ve aylık yayınlanır. Yılda bir yayınlanan kurumsal dergiler de vardır.

İlgi alanları dışında dergiler, firma tanıtımları ve okullar için de basılabilir. Dergi fiyatları kağıt kalitesine ve sayfa sayısına göre değişiklik gösterebilir.

Yapılan bazı okur anketlerine göre ortaya çıkan bazı bilgiler:

  • Okuyucular dergilerden, diğer medya kaynaklarına göre daha fazla etkilendiğini bildirmektedir.
  • Dünya nüfusunun büyük bir yüzdesi dergi okuyor.
  • Dergiler, genç yetişkinler arasındaki diğer medyalardan daha güvenilir, ilham verici ve motive edicidir.
  • Ekonomik imkanları iyi olan aileler, dergileri diğer yayın organlarına tercih etmektedir.
  • Dergi okuyucuları sağlık konusunda en bilinçli tüketicilerdir.
  • Basılı dergiler, diğer tüm medyaların toplamından daha fazla kategoride varlıklı etkili tüketicilere ulaşmada 1 numaradır.
  • Dergilere yapılan reklam harcamalarının çok yüksek bir geri dönüşü vardır.

Okul dergilerinin önemi

Bazı okullarda öğrenciler dergi hazırlar. Okul dergisi sadece bir hatıra değildir. Okul dergisi okulun yüzüdür ve okulun kişiliğini birçok yönden gösterir. Okulun faaliyetleri ve başarıları hakkında net bir brifing verir, böylece ebeveynler ve yönetim arasında bir köprü kurar. Yönetim, okulun yaptığı her faaliyet hakkında bilgi veremediğinden dergileri vardır. Okulun akademik ve akademik olmayan başarılarını içerir.

Ayrıca yaratıcı yazma veya gazetecilik alanında kariyer yapmak isteyen öğrencilere de bir şans verir.

Ticari açıdan bakıldığında, iyi bir dergi, çocukları o okulda eğitim görmeyenlerin bile gözünde okulun iyi bir imajını oluşturur. Birçok yönden promosyon malzemesi olarak çalışır. Yatırımcıları, sponsorları, VIP konukları cezbetmektedir ve yüksek ücretlerin gerekçelendirilmesinde de yararlıdır.

Bunun dışında diğer okul dergileri, okullarda da eğitime destek amaçlı kullanılır. Genelde ayda bir öğrencilere dağıtılır. İçinde hem sınıflarına uygun okunacak konular, hem alıştırmalar olur.

Istematbaa.com’ da hem hobi dergileri, hem kurumsal dergiler, hem de okul dergileri basılır. Üstelik istediğiniz miktarlarda. Dilerseniz 1 adet, dilerseniz daha fazla vergi siparişi verebilirsiniz. Detaylı bilgilere ulaşmak için, whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve ihtiyacınız olan informasyonları alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.